Spojení dvou detailů aneb jak vzniklo moje jméno

Úvod

Často se mě lidé ptají, jestli vím, co moje jméno znamená. Nevím. Problémem je, že se mě neptají na jméno jako na celek, ale pouze na samostatné Hải. Proto jsem se rozhodl napsat krátky příspěvek o tom, jak moje jméno vzniklo — spojením dvou měst.

Spojení dvou měst

Byť si to neuvědomujeme, ale jsme nejlepším výtvorem obou našich rodičů, taťky a mamky, to znamená, že jsme zdědili ty nejsuprovější geny. Abych Vám vysvětlil, jak vzniklo moje jméno, je třeba si nejdříve říci, odkud rodiče pocházejí. Taťka pochází z Phú Thọ. Je to provincie ležící severozápadně od Hà Nội tři hodiny autem. Mamka pochází z Hải Hưng, dneska Hưng Yên. Je to provincie ležící jihovýchodně od Hà Nội hodinu autem. Takže kdyby si dva mlaďoši chtěli dát rande ve Vietnamu, cesta by jim trvala +5 hodin.

Možná už začínáte tušit, že to nejsou ledajaká města v mém jméně, ale jsou to města mých rodičů, odkud pocházejí. Takže z taťkovy strany mám příjmení Bùi a počáteční slovo z jeho rodné domoviny Phú Thọ. Na mamku bohužel zbylo to nejlepší slovo, jméno, které podobně jako u taťky se vzalo počáteční slovo z její domoviny Hải Hưng. Když se to všechno spojí, tak je na světě Bùi Phú Hải.

Taťka + Mamka = Já

Taťka + Mamka = Já

Myšlenka na konec

Musím poděkovat rodičům, že mi dali jméno tím nekreativnějším způsobem, inspirací z jmen měst. Připomíná mi to nejenom, že mám tu nejlepší výbavu z dvou lidských bytostí, ale taky můj pravý původ, odkud jsem. Jako malý kluk jsem tomu nedával takovou pozornost. Teď, kdykoli si na tohle vzpomenu, tak mi to příjemně zahřeje na duši. Tohle jsou přesně ty detaily, které mě dokážou potěšit. A význam mého jména? Odteď budu říkat, že je to spojením dvou měst.