Bez rukavic na Bastei nelez!

Všední den, nikde nikdo, s nikým se nemusíte taškařit o nejlepší fleky na focení, dobrá viditelnost, ticho, že byste slyšeli i prd kuchaře připravující ranní snídani v nedalekém hotelu, krásné vycházející barvy při východu sluníčka, ale ten vichr! Vichr a zima, jak v psí pedeli, až vám z toho nehty slezly…


S Honzou jsme ještě nikdy nebyli na Basteii v Saském Švýcarsku. Nenapadlo nás nic lepšího, než se tam vydat na východ sluníčka, z Prahy. Na základě předpovědi počasí jsme si ve středu potvrdili, že pojedeme. Mělo být jasno, nejhůř polojasno, viditelnost dobrá, vlhkost v normě. Přehlédli jsme však jeden důležitý ukazatel – teplota. Za chyby je třeba platit. Častokrát i končetiny, které visí na vašem těle. Já přišel o všechny prsty. (Tento report jsem sepsal za pomocí diktafonu a použitím vykutálených algoritmů jsem si převedl mluvené slovo na text.)


Dělám si srandu. O žádné prsty jsem nepřišel. Jenom mi zmodraly až do fialova, že už mi začaly opadávat i nehty. Zapomněl jsem si doma rukavice. Jenom pro představu, jaká je vám zima na ruce, když fotíte panorama bez rukavic ze stativu v -8 °C s vichrem, že by to odfouklo všechny veverky ze stromů – zkuste ponořit ruce do ledu s vodou a nechte je tam 5 minut. Jestli dokážete potom pohnout jediným prstem, zaplatím za vaše knofhof kilo ryzím zlatem, které jsem právě vyrejžoval. Pro fotku udělám hodně. Photograph pho life!


Bastein

Než přišlo správné světlo a začali jsme s Honzou fotit, tak rýma udeřila v plné síle. Kapesníčky nestíhali přidržovat tekoucí vodopád a prsty vytuhly, že jste nebyli schopni si natočit na kolečku nastavení clonu f/8 a pořád to skákalo mezi f/7.1, f/9, f/7.1, f/9, f/7.1… Vzpomínka k nezaplacení.


Výletu na Bastei bych dal 10/10 prstů signalizující bodování. Palec hore! (y) Bral bych všemi deseti prsty… Bohužel mi žádné po menším výletě nezbyly. Noste si s sebou rukavice. Není nic cennějšího, než mít všech deset prstů pohromadě. ;)


Galerie


[FAG id=2224]